Blogger Blog Nasıl Yedeklenir

 

Blogger Blog Nasıl Yedeklenir
Blogger Blog Nasıl Yedeklenir 

Blogger Blog Nasıl Yedeklenir 

Blogun yedeklenmesi blogda bulunan tüm yazıların, resimlerin, yorumların, tema ve kodların indirilerek başka bir yerde saklanmasıdır. 

Blogunuzda bulunan tüm yayınlarınızı blogun kapanma olasılığına veya başkaları tarafından ele geçirilme olasılığına karşı yedeğini alabilir ve yayınlarınızı başka bir bloga aktarabilirsiniz.

Blogunuzun yedeğini almak için blogger hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar bölümünde bulunan Diğer başlığını açın burada bulunan İçeriği Yedekle seçeneğini kullanarak blog verilerinizi bilgisayara kaydedin.

Aldığınız blog yedeğini başka bir bloga aktarmak için ise yine Ayarlar da bulunan Diğer bölümünü açın burada bulunan İçeriği İçeri Aktar seçeneğini kullanarak indirmiş olduğunuz dosyayı bulup yükleyin.Blogger Yayınları Başka Bloglarda Nasıl Yayınlanır?

Blogunuzda paylaştığınız yazılarınızı sahip olduğunuz diğer bloglarda da aynı anda paylaşabilirsiniz bu sayede blog yazılarınızın daha fazla kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Blog yazılarınızı başka bloglarda paylaşabilmeniz için öncelikle  https://feedburner.google.com  sitesini açıp google hesabınız ile giriş yapmalısınız

Daha sonra ana sayfada bulunan Burn a feed right this instant. Type your blog or feed address here: yazısının altındaki bölüme blog adresinizi yazarak next tuşu ile gerekli onayları vererek kayıt işlemini tamamlamalısınız.

Bloğunuzu kayıt ettikten sonra feedburner ana sayfasında sitenizin ismi çıkacaktır buraya tıklayıp ayarlar bölümünü açın açılan sayfanın üst tarafında bulunan publicize bölümünü açın.

Sayfanın sol tarafında bulunan buzzboost seçeneğini seçtiğinizde karşınıza çıkan HTML kodu kopyalayıp bloğunuzda yeni yayın oluştur bölümüne yapıştırın.

Yazıyı yayınladığınızda birinci bloğunuzda paylaştığınız paylaşımlarınız diğer bloglarınız da da yayınlanacaktır. etiketler
Blogger Blog Nasıl Yedeklenir,
Blogger Yedek Alma,
Blogger Blogspot,

Blogger,
Blog,

Yorumlar

Yorum Gönder

⚫İÇERİKLERİN KOPYALANMASI YASAKTIR. DMCA.com Protection Status