Blogger'da Subdomain (Alt Alan Adı) Nasıl Oluşturulur?

 

Blogger'da Subdomain (Alt Alan Adı) Nasıl Oluşturulur?
Blogger'da Subdomain (Alt Alan Adı) Nasıl Oluşturulur?

Blogger'da Subdomain (Alt Alan Adı) Nasıl Oluşturulur?

Bloggerda da wordpreste olduğu gibi alt alan adı (subdomain) oluşturmanız mümkündür bunun için yapmanız gereken şey, asıl blogunuza ekleyeceğiniz alt bloglar oluşturmak ve bunları asıl bloga yönlendirmektir birde ücretli alan adı kullanmanız gerekmektedir.

Subdomain oluşturmadan önce subdomain ne işe yarar diye soracak olursanız subdomain, blogunuzda yada web sitenizde, eğer blog konusu ile fazla alakası olmayan paylaşımlar yapacaksanız aynı blog içerisinde yeni bir alan adı satın almadan bu yöntem ile paylaşımlar yapmanızı sağlar. 

Alt alan adresi şu şekilde olmaktadır site.site.com aynı şekilde boggerda da böyle alt alan adı blog.blogspot.com şeklinde bloglar açılmaktadır. 

Bu şekilde blogunuz da alt alan adları oluşturmanız blogunuzu seo açısından olumlu yönde etkileyecektir ve aynı alan adı ile daha büyük kitleye hitap etmenizi sağlayacaktır. Blogger ile subdomain oluşturmak için ;


1- Eğer daha önceden açmış olduğunuz blogunuz var ise onuda kullanabilirsiniz yoksa blogger yeni blog oluşturmalısınız.

2- Yeni blog açtıktan sonra blogger ayarlar >> temel >> yayıncılık kısmını açmalısınız.

3- Burada + Blogum için üçüncü taraf bir URL ayarla bağlantısını açarak yönlendireceğiniz alan adını ilgili bölüme yazmalısınız örneğin yönlendireceğiniz adres blog.site.com gibi olmalı.

4- Yukarıdaki adresi girdikten sonra iki tane  CNAME etiketi çıkacaktır

       - blog               ghs.google.com

       - ghjjhhh          gv lkjjjj..googlehosted.com     gibi bunları alan adı aldığınız firmanın yönetim paneline girerek eklemeniz gerekmektedir bu işlem genel hatları ile bütün alan adı firmalarında aynı şekilde yapılmaktadır ama bazı küçük farklılıklarda mevcut olabilmektedir.
etiketler
Blogger,
Subdomain,
Alt Alan Adı,

Yorumlar

  1. Blogger'da Subdomain (Alt Alan Adı) Nasıl Oluşturulur?

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

⚫İÇERİKLERİN KOPYALANMASI YASAKTIR. DMCA.com Protection Status