Blogger'dan COM.TR Uzantısı Nasıl Kaldırılır

 

Blogger'dan COM.TR Uzantısı Nasıl Kaldırılır
Blogger'dan COM.TR Uzantısı Nasıl Kaldırılır

Blogger'dan COM.TR Uzantısı Nasıl Kaldırılır

Bilindiği üzere blogger da siteisminiz.blogspot.com şeklinde olan alan adlarına, blogger, sonradan ülke eklerini ekleyerek blogların daha çok bulunduğu ülkeye yönelik yayın yapması gibi bir duruma neden oldu.

Türkiye'de de alan adları siteisminiz.blogspot.com.tr şekline dönüştürüldü, bu durum dünyanın farklı ülkelerinden siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin sayısının düşmesine neden oldu. 

Bu sorunları gidermek  blogger dan .tr uzantısını kaldırmak temanıza ekleyeceğiniz kod ile mümkün olmaktadır. 

Öncelikle blogger ayarlar bölümünden, tema ,HTML düzenle diyerek bloğunuz da CTRL+F yardımıyla < head > kodunu bulup bu kodun altına aşağıdaki kodu eklemeniz gerekmektedir sonrasında sayfayı yenilediğinizde .tr uzantısının bloğunuzdan kalktığını göreceksiniz.  


<script type='text/javascript'> var str= window.location.href.toString(); if ((str.indexOf('.com/'))=='-1') { var str1=str.substring(str.lastIndexOf(".blogspot.")); if (str1.indexOf('/')=='-1') { var str2=str1; } else { var str2=str1.substring(0,str1.indexOf('/')+1); } window.location.href =window.location.href.toString().replace(str2,'.blogspot.com/ncr/'); } </script>


>>AYARLAR>>TEMA>>HTML DÜZENLE>>CTRL+F>>< HEAD> >>KOD
etiketler
Blogger .tr uzantısını kaldırma,
Blogspot .tr ekini kaldırma,
Com.tr uzantısını kaldırma,
Blogger,

Yorumlar

Yorum Gönder

⚫İÇERİKLERİN KOPYALANMASI YASAKTIR. DMCA.com Protection Status