Kişisel Blog Nedir? Kişisel Blog Nasıl Açılır?

 

Kişisel Blog Nedir? Kişisel Blog Nasıl Açılır?
Kişisel Blog Nedir? Kişisel Blog Nasıl Açılır? 

Kişisel Blog Nedir? Kişisel Blog Nasıl Açılır?Kişisel blog nedir?                                                                                                                         
Kişisel blog kişinin kendi hayatını,düşüncelerini, becerilerini, tecrübelerini, ilgi alanlarını yazarak başka insanların okuması için paylaştığı bir blog çeşididir. Kişisel blog yazmak için herhangi bir konuda uzman olmanız gerekmemektedir. 

Kişisel blogunuz da kendi hayatınızı ve deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz gibi belirli bir konu hakkında bilgilendirici, aydınlatıcı paylaşımlarda yapabilirsiniz.Kişisel blog nasıl açılır?                                                                                         

Kişisel blog oluştururken para kazanma amacı ikinci planda olmalıdır kişisel blogunuz öncelikle kendi düşünce ve deneyimlerinizi insanlarla paylaşma,insanlara fayda sağlama amaçlı olduğunda zamanla blogunuzdan para kazanmaya da başlayacaksınız.

Kişisel blog oluştururken aşağıdaki başlıkları göz önünde bulundurmanız blogunuzun başarılı bir blog ve blog ziyaretçilerinizin bağlılığını sağlamada fayda sağlayacaktır. 


Kişisel blogunuz para kazanma amaçlı olmamalıdır.

Kişisel blogunuz özgün olmalıdır.

Etkileyici içerikler oluşturulmalısınız.

Blogunuzda samimi bir dil kullanılmalısınız.

Blogunuz da kopya içerik kullanmamalısınız.

Kişisel blogunuzda yazım ve imla kurallarına uymalısınız

Blog okuyucularının mesajlarını dikkate alarak onlara geri dönüş yapmalısınızKişisel blogunuzu oluştururken kendi hayatını,düşüncelerini, becerilerini, tecrübelerini, yazabileceğiniz gibi ilgi duyduğunuz bir konu hakkında araştırmalar yaparak edindiğiniz bilgileri paylaşabilirsiniz. 

Kişisel blogunuzu oluştururken aşağıdaki konu başlıklarından yaralanabilirsiniz.


Fotograf blogu : Kendinize ait fotograflardan oluşan bir kişisel blog oluşturabiliriniz.

Gezi blogu : Gezip gördüğünüz yerlere ait bilgi ve fotograflardan oluşan bir blog hazırlayabilirsiniz.

Bilgi blogu : Yaptığınız araştırmalar sonucunda edindiğiniz bilgilerden oluşan bir blog açabilirsiniz.Blogunuzda alan adı,blog açma platformu ve tasarım seçimi nasıl olmalıdır aşağıdaki başlıklardan yaralanabilirisiniz.

Alan adı : Kişisel blogunuzda isim ve soyisminizi kullanarak bir alan adı alabileceğiniz gibi yazacağınız konular ile alakalı bir alan adı da  alabilirsiniz burada dikkat etmeniz gereken nokta alacağınız alan adının com.net.org gibi uzantılarının daha önceden alınmamış olması gerekmektedir.

Blog açma platformu : Blogunuzu blogger,tumblr ,wordpress gibi hiç masraf etmeden ücretsiz platformlar kullanarak oluşturabileceğiniz gibi ücretli hosting,tema ve eklentiler alarakta oluşturabilirsiniz.

Tasarım : Blog tasarımınız karmaşık yapıda olmamalıdır blog ziyaretçilerinin aradıklarını kolay bulabilecekleri sade bir tasarım kullanmalısınız yine tasarım için ücretsiz temalar kullanabileceğiniz gibi ücretli temalar da satın alabilirsiniz , kod bilginiz var ise yada araştırma yaparak blogunuza kendi temanızı da yapabilirsiniz.Kişisel blogunuzda blog ziyaretçilerinizin blogunuz ve sizin hakkınızda bilgi alabilmeleri için iletişim ve bilgi sayfası oluşturmalısınız.

Hakkımda sayfası : Blogunuzu ve paylaşımlarınızı beğenen kişiler sizin hakkınızda daha çok bilgiye sahip olmak isteyeceklerdir blogunuzda hakkımda sayfası oluşturarak kendiniz hakkında özet bilgi verebilirsiniz.

İletişim sayfası : Blog ziyaretçilerinizin sizinle kolay bir şekilde iletişime geçmesi ve çeşitli reklam işbirlikleri için firmaların sizinle iletişime geçmesi için blogunuza iletişim sayfası oluşturmanız faydalı olacaktır.
#etiketler
Kişisel blog nedir,
Kişisel blog nasıl açılır,
Kişisel blog açma rehberi,
Kişisel blog kurmak,
Blogger,

Yorumlar

Yorum Gönder

⚫İÇERİKLERİN KOPYALANMASI YASAKTIR. DMCA.com Protection Status