Blogger da Yazıların Kalıcı Bağlantısı Nasıl Değiştirilir

 

Blogger da Yazıların Kalıcı Bağlantısı Nasıl Değiştirilir

Blogger da Yazıların Kalıcı Bağlantısı Nasıl Değiştirilir ?


Arama motorlarının yazılarınızı daha kolay bulabilmesi açısından kalıcı bağlantılarında kısa ve düzenli olması gerekir.

Eğer Türkçe karakterle yazdığınız yazılarınızın kalıcı bağlantısını düzenlemeden direk olarak yayınlarsanız blogger ın bazı Türkçe harfleri desteklemediğinden dolayı yayınınızın bağlantısı düzensiz olur , bunların daha  iyi görünmesi ve arama motorlarının daha kolay bulabilmesi için düzenlenmesi gerekir .     

Yazılarını yayınlamadan önce yayınların sağ tarafındaki kalıcı bağlantı bölümünden özel bağlantı seçeneğini kullanarak yazılarınızın bağlantısını düzenlemek mümkün olmaktadır.


Yazıyı yayınladıktan sonra kalıcı bağlantıyı değiştirmek istediğinizde ise bu bölümün kilitlendiğini göreceksiniz buradaki kilidi açmak için kayıtlar bölümünden o yayını bulup  düzenle diyerek yayını açmalısınız.

Daha sonra yayının sağ üst tarafında taslağa döndür butonunu göreceksiniz buna tıklayıp yayınınızı taslağa döndürdüğünüzde ve kalıcı bağlantı bölümündeki özel bağlantıyı tıkladığınızda kilidin açıldığını göreceksiniz.

Kalıcı bağlantıyı düzenledikten sonra tekrar yazınızı yayınladığınızda kalıcı bağlantının değişmiş olduğunu göreceksiniz.

etiketler
Blogger,
Kalıcı Bağlantı,
Blogger da Yazıların Kalıcı Bağlantısı Nasıl Değiştirilir ,


Yorumlar

  1. Blogger da Yazıların Kalıcı Bağlantısı Nasıl Değiştirilir

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

⚫İÇERİKLERİN KOPYALANMASI YASAKTIR. DMCA.com Protection Status